Kreator proponowania zamówienia – zmiany

W Buforze zamówień w Kreatorze proponowania zamówienia, w kroku Odrzucanie przypadków oczywistych, został zmieniony sposób wyliczania ilości proponowanej do zamówienia (dokładny opis, gdzie znajduje się Kreator znajdziesz tutaj).

Na suwaku, gdzie wcześniej była możliwość określenia rzędu zamówienia (Małe – Duże) możemy obecnie podać na jaki okres chcemy się zatowarować (Ilość dni).

Wybierając zatowarowanie na jeden dzień Kreator zaproponuje nam do zamówienia ilości uzupełniające stan magazynowy [Stan mag.] do poziomu maksymalnej dziennej sprzedaży [MAX sprz.], która wystąpiła w okresie (okresach) podanym do analizy sprzedaży w Kreatorze.

W przypadku zatowarowania na większą liczbę dni Kreator zaproponuje do zamówienia na pierwszy dzień ilość równą maksymalnej sprzedaży, a na każdy kolejny doda ilość równą średniej sprzedaży z uwzględnieniem stanu magazynowego [(MAX sprz.+ŚR. sprz.*(dni-1))-Stan mag.].

Pozycje, które pojawiły się na liście, ale nie została dla nich zaproponowana ilość do zamówienia, są pozycjami, dla których prognozowana sprzedaż na podany okres jest niewiele większa od ilości posiadanych na stanie i decyzja, czy je zamówić należy do użytkownika. Jeżeli taką pozycję chcemy dodać do zamówienia należy w kolumnie Zamów podać ilość.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: