PROPONOWANE ZMIANY! Ustalanie wartości zamówień leków z ceną urzędową

Sertum umożliwia ustalenie sposobu rozłożenia zamówienia leków z ceną urzędową pomiędzy hurtowniami. Dla precyzyjniejszego sterowania wielkością zamówień leków z ceną urzędową w poszczególnych hurtowniach wprowadzimy w najbliższym czasie kilka zmian.

System -> Konfiguracja -> Optymalizacja

Zmiana dotyczyć będzie opcji wyboru algorytmu rozkładu leków z ceną urzędową pomiędzy hurtowniami bez zdefiniowanej wartości leków z ceną urzędową. Zostanie usunięta opcja „Brak”, która powodowała losowość w przypisywaniu zamówień leków z ceną urzędową do hurtowni. Dla aptek, które nie miały określonego sposobu rozdziału leków z ceną urzędową pomiędzy hurtownie (miały ustawioną opcję „Brak”), zostanie domyślnie wybrany algorytm rozkładu leków z ceną urzędową „Proporcjonalnie do zamówień OTC”.

System -> Konfiguracja -> Optymalizacja -> Konfiguracja hurtowni

Kolumna „Min. wart. CU [%]” zostanie zastąpiona kolumną „~ Wartość CU [%]”, w której należy podać maksymalną wartość procentową leków z ceną urzędową (w stosunku do całości zamówienia leków z ceną urzędową), która ma zostać skierowana do danej hurtowni. Do hurtowni, które nie mają określonej wartości procentowej leków z ceną urzędową zostaną one przydzielone do zamówienia zgodnie z ustawionym w Optymalizacji algorytmem.

Priorytety ustawione dla hurtowni nie będą miały wpływu na zamówienia leków z ceną urzędową. Sterowanie zamówieniami leków z ceną urzędową obywać się będzie za pomocą wyboru algorytmu rozkładu leków z ceną urzędową wspomnianego wyżej oraz za pomocą wartości procentowych wpisywanych w Konfiguracji hurtowni w kolumnie „~ Wartość CU [%]”.

Przy każdej hurtowni należy wpisać jaka wartość procentowa leków z ceną urzędową (w stosunku do łącznej wartości zamówienia leków z ceną urzędową) ma zostać zamówiona w danej hurtowni. Jeżeli będziemy chcieli skierować całość zamówienia leków z ceną urzędową do jednej hurtowni należy wpisać przy niej w kolumnie „~ Wartość CU [%]” 100%, a przy pozostałych pozostawić pola puste lub wpisać 0%. Wówczas do pozostałych hurtowni zostaną skierowane tylko te pozycje leków z ceną urzędową, które będą niedostępne w hurtowni z wpisaną „~ Wartość CU [%]” 100%.

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek uwagi co do zaproponowanych zmian prosimy o komentarze.

 

Jedna odpowiedź to “PROPONOWANE ZMIANY! Ustalanie wartości zamówień leków z ceną urzędową”

  1. Sertum ver. 3.5.14 | Blog platformy Sertum Says:

    […] priorytety ustawione dla hurtowni nie mają już wpływu na zamówienia leków z ceną urzędową; sterowanie ich podziałaem pomiędzy hurtownie odbywa się obecnie za pomocą ~ Wartość [%] CU i Algorytmu rozkładu leków z CU pomiędzy hurtowniami bez zdefiniowanej ~ Wartości [%] CU (dokładniejszy opis tutaj) […]


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: