Sertum ver. 3.5.15 – aktualizcja

Od dziś dostępna jest nowa wersja programu Sertum i RaportNet – zapraszamy do przeczytania opisu zmian.

NOWOŚCI:

  • Dodano możliwość tworzenia grup asortymentowych w oparciu o EAN lun Bloz za pomocą operacji Importuj grupę z Excela (System -> Konfiguracja -> Grupy asortymentowe -> operacja Importuj grupę z Excela).
  • Umożliwiono wpisanie ujemnego rabatu ogólnego w konfiguracji hurtowni z poziomu menedżera (System -> Konfiguracja -> Optymalizacja-Apteki -> Konfiguracja hurtowni -> kolumna Rabat ogólny).
  • Zmieniono moment nadawania statusów pozycji w przesunięciach MM. Obecnie statusy (Od, Do: Oczekuje/Zaakceptowane) będą widoczne dla użytkownika już w momencie dodawania pozycji do Bufora MM. W zależności od posiadanych uprawnień będzie możliwość zmiany statusów w Buforze MM przed wysłaniem przesunięcia.
  • W widoku raportu Sprzedaż Wg wartości dodano operację Zaproponuj ilości do zamówienia, która na podstawie pobranego raportu zaproponuje ilości do zamówienia na podaną przez użytkownika liczbę dni. Zaproponowane ilości można w widoku raportu edytować i przygotowane dane wyeksportować do Excela. Ukryto natomiast kolumny Nadmiar i Niedobór, które są dostępne po kliknięciu prawym klawiszem myszy na belkę z nazwami kolumn i wybranie opcji Personalizacja kolumn. (Raporty i analizy -> Sprzedaż -> Wg wartości).
  • Dodano kolumnę Marża w widoku Powiązane dokumenty na kartotece towaru (Magazyn-> Kartoteki-> Edytuj [F4] – > okno Kartoteka towaru – > widok Powiązane dokumenty).
  • Podczas optymalizacji leki z ceną urzędową, możliwe do zamówienia z promocji, nie będą przerzucane do innych hurtowni. Dotychczas przypisanie do hurtowni, gdzie realizowane jest zamówienie promocyjne, mogło być zmienione, w momencie dostosowywania wartości zamówienia do ustawień z konfiguracji hurtowni (Bufor zamówienia -> Optymalizuj).

BŁĘDY:

  • Usunięto błąd pojawiający się po wywołaniu operacji Zmień premie (Raporty i analizy-> widok Premiowanie personelu szczegółowo -> operacja Zmień premie)
  • Wprowadzono zabezpieczenie uniemożliwiające korzystanie z funkcji programu przed pełnym załadowaniem widoku.
  • Zabezpieczono Sertum przed klikukrotnym otworzeniem Bufora zamówień.
  • Zmieniono nagłówek kolumny w Opcjach w Buforze zamówień z „Min. wart. CU [%]” na „~ Wartość [%] CU”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: