Łatwe zamówienia promocyjne

Standardowe przygotowanie zamówienia na preparaty z ofert promocyjnych lub producenckich, korzystając z programu aptecznego, zajmuje bardzo wiele czasu. Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, w ostatnim czasie, usprawniliśmy przygotowanie i optymalizację zamówień promocyjnych.

Jak to działa?

Wybieramy moduł Promocje i zamówienia .

W widoku Promocje wskazujemy interesującą nas promocje i wybieramy Zamawiam lub klikamy dwukrotnie na jedną z pozycji znajdującą się w danej promocji. Spowoduje to otwarcie Podglądu promocji w widoku Pozycje.

Przygotowanie zamówienia jest bardzo proste.

1. W otwartym widoku należy wybrać operację  Wczytaj dane lokalne. Spowoduje to uruchomienie okna, w którym należy wybrać okres do analizy sprzedaży oraz ilość dni docelowego zatowarowania (okres na jaki chcemy zamówić towar):

Domyślnie okres wprowadzony jest na 30 dni wstecz. Po wprowadzeniu  właściwych dat i okresu zatowarowania należy kliknąć przycisk OK.

Program wówczas wyszuka powiązania dla towarów z promocji do kartotek aptecznych oraz wyświetli komunikat o ilości kartotek niepowiązanych. Zaczyta także, dla towarów powiązanych, informacje o sprzedaży w podanym okresie oraz aktualnym stanie magazynowym zostanie także wyświetlona kolumna z nazwą kartoteki w programie aptecznym powiązaną z pozycją promocji. Pojawi się także pytanie: Czy na podstawie wczytanych danych zaproponować ilości do zamówienia?. Po kliknięciu przycisku Tak zostanie uzupełniona kolumna Zamów.

Aby dodać lub edytować powiązanie do pozycji promocji należy wskazać interesującą nas pozycję oraz wybrać operację Pokaż powiązania. Pojawi się okno Edycja powiązań towaru:, gdzie za pomocą Dodaj [F2] będzie można dodać do powiązania kartotekę apteki lub za pomocą Usuń [F8] usunąć blednę powiązanie.

2. Tak przygotowane zamówienie możemy dodać do bufora w celu zoptymalizowania pod kątem ofert najkorzystniejszych ofert. Wystarczy skorzystać z operacji Eksportuj do bufora:

Po kliknięciu OK wyświetli się komunikat o ilości wyeksportowanych pozycji i zostaniemy przeniesieni do Bufora zamówień, a pozycje z promocji zostaną do niego dodane. Jeżeli w buforze znajdowały się wcześniej jakiekolwiek pozycje program, przed dodaniem pozycji z promocji, zapyta, czy je zastąpić, zsumować, czy usunąć.

UWAGA! Przed zoptymalizowaniem zamówienia należy wskazać do optymalizacji „hurtownię” Oferta Dostaw Bezpośrednich. Wystarczy to zrobić jednorazowo w System -> Konfiguracja -> Optymalizacja -> Konfiguracja hurtowni -> zaznaczamy checkbox w kolumnie Optym. przy Ofercie Dostaw Bezpośrednich.

WAŻNE!  Zaznaczenie Oferty Dostaw Bezpośrednich nie jest liczone do liczby dostępnych jednocześnie do optymalizacji hurtowni.

3. Pozycje znajdujące się w buforze standardowo optymalizujemy na podstawie dostępnych ofert hurtowni oraz ofert promocyjnych przez wybranie operacji Optymalizuj [Ctrl+2]. Zamówienie zostanie skierowane tam, gdzie oferta jest najkorzystniejsza.

4. Wysyłamy zamówienie wybierając operację Wyślij zamówienie [Ctrl+3] . Pojawi się okno Bufor z podsumowaniem zamówień do poszczególnych dostawców. W oknie tym możemy wskazać zamówienia, które chcemy wysłać, a które mają pozostać w buforze, możemy wysłać jedynie zamówienie promocyjne.

 

Komentarze 2 to “Łatwe zamówienia promocyjne”

  1. PRODUCENCI POLECAJĄ! Oferty dostawców bezpośrednich w Sertum | Blog platformy Sertum Says:

    […] Sprawdź jak łatwo, za pomocą dosłownie kilku kliknięć, przygotujesz zamówienie z Promocji: Łatwe zamówienia promocyjne (https://blog.sertum.pl/2017/09/11/latwe-zamowienia-promocyjne/).  […]

  2. PharmaVitae – inwentaryzacja | Blog platformy Sertum Says:

    […] Nie wiesz gdzie znaleźć ofertę? – sprawdź tutaj: https://blog.sertum.pl/2017/09/11/latwe-zamowienia-promocyjne/ […]


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: