Blokowanie zamówień w oparciu o komunikaty bufora optymalizacji

W związku z wieloma prośbami od naszych Klientów, wprowadziliśmy zmiany umożliwiające blokadę zamówień dla kartotek wskazanych w komunikatach bufora optymalizacji.

Gdzie to się znajduje?

Aby zablokować możliwość wysyłki zamówienia do wybranej hurtowni lub do wszystkich hurtowni należy dodać komunikat bufora i zaznaczyć na nim blokadę (System ->Konfiguracja -> widok Komunikaty bufora optymalizacji -> operacja Dodaj [F2] -> okno Edycja komunikatów bufora -> widok Nagłówek-> operacja Blokowanie zamówień). Blokada zamówień uniemożliwi wczytanie do bufora zablokowanych pozycji poprzez operacje Kreator zamówień oraz Wczytania listy braków z programu aptecznego (operacja Wczytaj zamówienie [CTRL +1 ] -> okno Wybierz zamówienie).

Jak to działa?

Należy dodać nowy komunikat bufora i w tym celu przechodzimy do Komunikatów bufora optymalizacji oraz klikamy przycisk Dodaj [F2]. Otworzy nam się okno Edycja komunikatów bufora. Aby komunikat uniemożliwiał wysyłkę pozycji do hurtowni należy uzupełnić podstawowe dane w komunikacie min.: datę, tytuł, opis, kolor  oraz  zaznaczyć opcje:  Blokowanie zamówień.

W widoku Pozycje należy dodać do komunikatu preparaty. Jeżeli dodamy preparat z Katalogu konkretnej hurtowni, to po zoptymalizowaniu zamówienia preparat nie przyporządkuje się do tej hurtowni.

Jeżeli natomiast preparat zostanie dodany z poziomu Kartoteki centralnej/Magazynu/Grupy asortymentowej to zostanie założona blokada na wysyłkę do wszystkich dostępnych w optymalizacji hurtowni.

Blokada zamówień działa również w promocjach oraz promocjach wewnętrznych. Także jeżeli stworzymy komunikat bufora zawierający pozycje konkretnej hurtowni to zamówienie promocyjne w oparciu o tą hurtownie nie zostanie zaproponowane. Jeżeli natomiast stworzymy komunikat z kartami centralnymi to promocja wewnętrzna zawierająca listę tych preparatów również nie będzie proponowana.

Blokada z poziomu apteki

a) Wczytanie listy braków:

Jeżeli apteka na liście braków w programie aptecznym posiada pozycje, dla której została z poziomu komunikatów bufora założona blokada zamówień, to przy próbie wczytania takiej listy braków do Bufora zamówień pojawi się komunikat:

b) Kreator zamówienia:

Jeżeli apteka sprzedała preparat, który został z poziomu menedżera zablokowany do zamówienia, to pozycje zablokowane zostaną w oknie  w kolumnie Blokada zaznaczone. Pozycje takie możemy podejrzeć, poprzez ściągnięcie w lewym dolnym rogu okna  ” X„:

Pozycje zablokowane zostaną wyszarzone:

Jeżeli apteka mimo wszystko postanowi jednak kupić zablokowany preparat, może go do Bufora zamówień dodać za pomocą operacji  np.: z magazynu.

 

Komentarze 2 to “Blokowanie zamówień w oparciu o komunikaty bufora optymalizacji”

  1. Sertum ver. 3.5.20 | Blog platformy Sertum Says:

    […] Umożliwiono blokowanie zamawiania preparatów w aptece w oparciu o Komunikaty bufora optymalizacji (Bufor zamówienia). Pełny opis funkcjonalności tutaj […]

  2. Sertum ver. 3.5.21 – blokowanie zamówień, zmiany w raportach i ZORZ | Blog platformy Sertum Says:

    […] Rozszerzyliśmy działanie blokowania zamówień w Sertum przez Komunikaty bufora optymalizacji. Zaznaczenie na komunikacie blokowania zamówień pozycji komunikatu spowoduje obecnie zablokowanie wczytywania jej z programu aptecznego oraz nieuwzględnianie jej przez Kreator proponowania zamówienia w Sertum. Dzięki temu menedżer jeszcze dokładniej może kontrolować towary, których apteka nie powinna zamawiać. Dokładny opis działania blokowania zamówień przez komunikaty znajduje się pod linkiem https://blog.sertum.pl/2017/12/12/blokowanie-zamowien-w-oparciu-o-komunikaty-bufora-optymalizacji/. […]


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: