Przykładowe zastosowania filtrów w Automatycznej weryfikacji zamówień

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów zastosowań filtrów w raporcie Automatyczna weryfikacja zamówień.

  1. Przelicz wg. ceny przed rabatem dla: Faktury

Zastosowanie powyższego filtra sprawdza się, gdy w aptece na koncie ftp hurtownia wystawiła ofertę z ceną bez rabatu a na fakturze rabat jest uwzględniany. Dzieje się tak w przypadku korzystania przez aptekę z dodatkowej formy rozliczeń z hurtownią.

2. Przelicz wg. ceny przed rabatem dla: Zamówienia

Zastosowanie powyższego filtra sprawdza się, gdy w konfiguracji hurtowni apteki mają dopisany dodatkowy fikcyjny rabat % jako element sterowania rozkładem zamówień w trakcie optymalizacji dziennej. Wtedy system nie uwzględnia tego rabatu w ramach porównania i porównuje prawdziwe ceny.

3. Uwzględnij niezgodności: Ceny

Filtr ten wykorzystujemy do wyłapania jedynie tych pozycji w zamówieniu, dla których występuje niezgodna cena, system ignorować będzie niezgodności w ilości. Możemy go wykorzystywać w ramach sprawdzenia cen dla pakietów promocyjnych, lub preparatów z promocji.

4. Uwzględnij niezgodności: Ilości

Filtr ten wykorzystujemy do wyłapania, ilości dla pozycji, które zostały sparowane ale ich zrealizowana przewyższa zamówioną. Czyli wyłapujemy tzw. „dokładki” z hurtowni.

5. Ukryj niepowiązane pozycje faktur

Zaznaczenie tej opcji spowoduje, że nie zostaną wyświetlone pozycje z faktur, które nie zostały powiązane z żadną pozycją z zamówienia np.: tzw. „wrzutki z hurtowni”. Niektórzy klienci pracują bowiem w oparciu o tak ustalone warunki kontraktowe, i 1 dodatkowy lek jest dla nich normalnym zjawiskiem.

Jedna odpowiedź to “Przykładowe zastosowania filtrów w Automatycznej weryfikacji zamówień”

  1. Automatyczna weryfikacja zamówień | Blog platformy Sertum Says:

    […] Ukryj niepowiązane pozycje faktur – po zaznaczeniu tego filtra, w wyniku raportu nie zostaną wyświetlone pozycje z faktur, które nie zostały powiązane z żadną pozycją z zamówienia np.: tzw. „wrzutki z hurtowni”.W osobnym wpisie przedstawiamy przykładowe wykorzystanie filtrów. […]


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: