Jak korzystać z „szybkich” filtrów?

„Szybkie” filtry (lub czasem nazywane aktywnymi) są dostępne na wielu widokach aplikacji SERTUM. Czy to na liście katalogów (ofert podstawowych) hurtowni, ofert specjalnych, buforze optymalizacji zamówień dziennych, zamówieniach wysłanych, itd, itd… Praktycznie większość widoków z listą danych posiada taką opcję.

Szybkie filtry w oknie katalogu

Do czego służą? Przede wszystkich do błyskawicznego wyszukiwania interesujących nas danych na liście. I tak jak na powyższym przykładzie – wpisując początek nazwy w kolumnie „Nazwa towaru” – cała lista zostanie natychmiastowo zawężona do pozycji zaczynających się od wpisanych liter. Jeśli chcielibyśmy aby program szukał fragmentu nazwy niekoniecznie występującego na jej początku – wówczas wystarczy wpisać na początku znak procenta (%) lun (*) i szukany fragment nazwy. Naturalnie można wykorzystać jednocześnie więcej niż jedną kolumnę do wprowadzenia kryteriów wyszukiwania.

Aby zrezygnować z efektu filtrowania danych na liście można usunąć wpisane w polach odpowiednich kolumn wartości lub użyć przycisku (biały krzyżyk na czerwonym tle) usuwającego wszystkie szybkie filtry w danym oknie. Przycisk ten jest widoczny na dole okna, zaraz pod listą danych i opisuje jednocześnie zadane w danym momencie kryteria:

Stopka szybkiego filtra

Zobacz również: Filtrowanie i grupowanie (video)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: