Zobacz czym ostatnio się zajmowaliśmy, aby ułatwić Tobie pracę.
Raportowanie e-mail – NOWOŚĆ!
- Stało się prawie regułą wymaganie przez producentów przesyłania raportów dotyczących sprzedaży, zakupów i stanów magazynowych, w zamian za lepsze rabaty. W celu ułatwienia naszym klientom pracy, przygotowaliśmy możliwość skonfigurowania wysyłki takich raportów w naszej aplikacji. Po skonfigurowaniu raporty będą wysyłane codziennie na podane adresy e-mail.

Szczegółowy opis funkcjonalności znajduje się na naszym blogu: https://blog.sertum.pl/2021/06/28/nowosc-w-sertum-raporty-e-mail/
- Z poziomu konfiguracji nie będzie można obecnie usunąć grup asortymentowych wykorzystywanych przy wysyłce raportów e-mail.
- Dodaliśmy nowy raport Struktura zakupów umożliwiający sprawdzenie udziału zakupów leków z ceną urzędową w zakupach ogółem, w podanym okresie:

Bufor zamówienia
- W buforze zamówienia dodaliśmy możliwość zdefiniowania i zapisania domyślnego układu kolumn. Dla przypomnienia podajemy link do wpisu na naszym blogu, z opisem w jaki sposób tworzyć własne układy widoków: https://blog.sertum.pl/2013/06/27/definiowanie-ukladow/
- Zmieniona została zasada działania operacji Pokaż moje zakupy w BM
(moduł Bufor zamówienia). Po użyciu operacji otworzy się moduł Raporty i analizy z raportem Struktura zakupów i zostaną pobrane dane za bieżący miesiąc.
Raporty i analizy
- W celu ułatwienia pracy na danych, dodaliśmy możliwość wczytania nazw kartotek centralnych w kolejnych raportach:
- Zakupy
- Zakupy szczegółowo
- Sprzedaż na recepty
- Towary w kolejce sprzedaży
- Wprowadziliśmy kilka zmian w szybkich analizach dotyczących ilości pacjentów:
- Raport Ilość pacjentów na godzinę zmienił nazwę na Śr. ilość pacjentów na godzinę
- W raporcie Śr. ilość pacjentów na godzinę została dodana tabela z danymi (do tej pory dostępny był tylko wykres)
- Został dodany nowy raport Śr. ilość pacjentów na godzinę (dni), który umożliwia analizę ilości pacjentów w danej aptece z podziałem na dni tygodnia

- W raporcie Sprzedaż wg wartości została dodana kolumna Notatki, w której można wpisywać dowolny tekst ułatwiający ułatwiający pracę nad zamówieniem.
- Ujednoliciliśmy nazwy aptek w raportach, tak aby wszędzie tam gdzie to było celowe wyświetlać nazwę magazynu.
- Zabezpieczyliśmy błąd występujący po anulowaniu zapisu zamówienia eksportowanego do Excela
Wykazy
- Zmieniliśmy kolejność widoków wyświetlanych w module Wykazy, tak aby po otworzeniu modułu wyświetlał się Wykaz leków refundowanych, który jest częściej wykorzystywany.
- Zmieniliśmy komunikat wyświetlany po użyciu operacji Wczytaj stany magazynowe w widoku Wykaz leków refundowanych, w przypadku gdy nie ma połączenia z bazą apteczną:

Sertum Apteka Malickiego
- Wprowadziliśmy zmiany w Retaksacji e-recept, które, mamy nadzieję, jeszcze bardziej ułatwią pracę:
- wiersze z receptami na leki refundowane będą oznaczone kolorem niebieskim
- wiersze z receptami na narkotyki lub psychotropy będą oznaczone kolorem różowym
- wszystkie recepty, których pozycje są oznaczone przez użytkownika jako Zatwierdzone, będą zaznaczone checkboxem w kolumnie S (Status); umożliwi to łatwe wyfiltrowanie recept, które nie zostały jeszcze sprawdzone

- W Retaksacji e-recept zabezpieczyliśmy także pole Pozostało przed usunięciem z niego wartości.
- Zabezpieczyliśmy uruchamianie SAM bez uprawnień w Sertum.
- Ikony menu dotyczące Sertum Apteka Malickiego zostały wydzielone do odrębnego bloku

Grupy asortymentowe
- Zmieniona została wybieraczka towarów, w której wskazujemy kartoteki apteczne (Dodaj-Z kartoteki apteki), które mają zostać dodane do grupy asortymentowej. Obecnie otwiera się okno, w którym należy pobrać interesujące nas dane (można zawęzić wyniki także za pomocą szybkich filtrów), a następnie kliknąć Wybierz i zamknij. Spowoduje to dodanie do grupy asortymentowej wszystkich towarów widocznych w oknie:

Inne
- Zabezpieczyliśmy pobieranie ofert indywidualnych z hurtowni przed błędami wynikającymi z umieszczenia w ofercie przez hurtownię znaków niedozwolonych w plikach XML.
- Zmodyfikowaliśmy pobieranie Urzędowego Wykazu Leków, tak aby nie było problemu z jej wczytaniem nawet przy bardzo długich wartościach w polu z dawką.
- Dla raportów wysyłanych na e-mail, które są konfigurowane przez nasz Serwis Sertum umożliwiliśmy określenie indywidualnego prefiksu dla tytułu maila i nazwy wysyłanego pliku.
- Obsługa weryfikacji autentyczności leków w Sertum została dostosowana do czytników kodów Honeywell.
- Zostało zdjęte ograniczenie pobierania 20 000 rekordów w wybieraczce Magazyn (wyświetlanej np. w buforze zamówienia po użyciu operacji Dodaj z magazynu.
- Wprowadziliśmy do sklepu raportnet.com drugą generację czujników temperatur opartą o elektronikę firmy M5Stack

Skomentuj